Sunday, August 26, 2012

Chléb Nominal a mandlové máslo

Po pár neúspěších s domácí pekárnou..jsem konečně objevila něco, co se mi povedlo a dokonce v troubě :D Jakožto pekař začátečník jsem se rozhodla pro hotovou směs..Snad se mi jednou povede péct chleba bez směsí:) Protože všichni víme, jak je celozrnné pečivo v obchodech jen dobarvované a se zdravou výživou nemá bohužel nic společného..:( Snad jen ten lepší pocit;) A k dobrému chlebu se hodí dobré mandlové máslo, domácí samozřejmě;)
Tak to je on, koupila jsem ho v zdravé výživě, vypadal nejlíp ze všech,co tam byly :D
A složení:) V porovnání s ostatními to není špatné.


Tadááááá:D Bohužel jsem zapomněla koupit nějaká semínka, tak byl jenom takhle :/

A moje radost,že se mi povedl chleba, který by zvládl udělat i můj brácha..:D


Před procesem dělání mandlového másla:) Není nic jednoduššího! Jen to naházet do strojku a mít trpělivost:) Já do másel nic nepřidávám,žádný cukr, žádnou sůl, ani olej. Ale fantazii se meze nekladou:) Můžete tam zkusit namlít cokoli;) 

A hotovo:)

Chleba i máslo pohromadě:))

Máte nějaký dobrý recept na chleba?:)

5 comments:

 1. Nejdůležizější na celém prčení je mít dobře prohnětené těsto

  ReplyDelete
  Replies
  1. Promiň, zapomněla jsem napsat,že T byl hlavní hněteč těsta:P

   Delete
 2. Taky jsme dělávali "instatní/předpřipravené chleby", kupovali jsme je v lidlu, ve zdravé výživě by nás to tenkrát snad ani nenapadlo, pak nám přestal chutnat a začli jsme dělat evht domácí :D z domácího kvásku :)
  Ale tobě tleskám, protože jak mamka vždycky bojovala s chlebem aby to měla všechno ve správném poměru, pak se to ještě musí začít péct ve správnou chvíli aby zase nespadl :D

  ReplyDelete
 3. A můžu se zeptat jakou máte domácí pekárnu? Strašně ráda bych si doma také upekla vlastní zdravý chlebík, ale ráda bych nějaký stroj, který bude svou kvalitou odpovídat i ceně :)) Mimochodem moc povedený chlebík. Závidím.

  ReplyDelete
 4. To je úžasné. Zírám na chleba i na máslo.

  ReplyDelete

Děkuji za komentáře:) Odpovídat budu k vám na blog nebo do komentářů, nejde mi přidávat odpověď:(blogger template by lovebird