Sunday, November 17, 2013

Cvičíme a jógujeme!

Krásnou neděli!:)
Přidávám slibovaný cvičíčí článek ne, že by si toho někdo všimnul..:D
Naposledy jsem přidávala svojí cvičící rutinu v létě, ale od té doby se trochu víc změnily podmínky, už nemusím trénovat na Spartan sprint..:D..to zase až na jaře:D
Běhám stále (ale už ne zdaleka tolik..), ale počasí to teď asi úplně eliminuje, no jo jsem lemra..ale do toho sněhu, co přijde mě už asi nikdo po ránu nedostane:D


Už nemám tu možnost chodit na lekce do fitka každý den..Ale v úterý chodím na TRX cross, což je něco kruháč. Je několik stanovišt, každé stanoviště má dvě části- 1 minuta kardio (panáci, výskok na stoličku, mlácení provazem, boxování do totemu...) a 1 minuta posilování- jak na TRX, tak mimo :)
Jednou se dvě kola, jedno kolo 20 minut a poté následuje břicho s pomocí TRX:)
Kdyby byl někdo z Mladé Boleslavi, tak je to v Bulldog gym:)
Pátky jsem většinou už v Praze na mém milovaném Bodypumpu, o kterém jsem psala dřív:) A o víkendu většinou doma.
A co cvičím, když jsem doma?
Jsem samozřejmě stále věrná Zuzce, mám předplatné v Zgym.
Ke Zwows a Zshreds přibyly i Zropes- což je HIIT se švihadlem, včera k mému úžasu přidala 20 ti minutovou power jógu a je tam i jeden nový workout jenom s kettlebelly:)
Na campusu mám občas problémy s interntem..Tak to řeším buď s NTC, ale to je krajní mez..ráda cvičím bud úplně sama nebo "s někým" podle videa..
A tak jsem si začala vytvářet vlastní HIITY, které mě zaručeně zabíjejí:D

například:
4 kola
40 vteřin burpees
40 vteřin mountain climbers
40 vteřin plank- zvedání jedné ruky, jedné nohy
40 vteřin squat and press
40 vteřin push ups

po 40 vteřinách si na timeru dejte 10 vteřin pauzu na změnu pozice, krátké napití..
Kdybyste chtěli, mohla bych najít všechny moje zápisky a zkusit je sem všechny sepsat:)

Po té následuje zaměření na nějakou část těla..když jsem ve fitku, jsou to většinou ruce a nohy pomocí činek. Doma/na koleji většinou břicho nebo si dám HIITY dva, když se mi nechce posilovat:)
Další moji oblíbenci jsou pyramidy!

10 burpees
40 squats
20 burpees
30 s
30 b
20 s
40b
10s

a několikrát nahoru dolů:)
Kombinace se různí, někdy jsou to kliky a skaters (takové to hopsaní ze strany na stranu:D)

Ruce a nohy ve fitku cvičím jednotlivě, nikdy ne v jeden den..z časové úspory:D
Za 40 minut můžu být venku z fitka. Obdivuju vás, kdo tam tráví třeba 2-3 hodiny denně, na to a)nemám čas b) přijde mi to pak neefektivní, když beru v potaz,že další den chci zase podávat 100% výkony a naše tělo přece není stroj:)Jóga:)
I já jsem našla zalíbení v józe, ale jsem stále ještě začátečník, u jógy je pokrok mnohem pomalejší než u normálního cvičení..ale to vůbec nevadí, u jógy se krásně odreagujete, ať už jste pokročilý nebo začátečníci.
Jógu je dobré dělat v jakoukoli denní dobu, pokud se ale rozhodnete dělat ráno nebo večer před spaním, stačí zayoutubit a najít nějaké vhodné video právě pro vás:)

ranní jóga po probuzení, zvuk si často vypínám a místo toho pouštím relaxační hudbu:)


Zhasnout si, pustit hudbu a tohle video vás zaručeně připraví na krásný spánek:)

A hanstands pro začátečníky:)

Co jóga a vy?:)

9 comments:

 1. Ten TRX cross zní skvěle!:) určitě bych pak byla zničená :D švihadlo, to nesnáším, máš můj obdiv, že to hecuješ!:)
  Ten tvůj workout taky vypadá pěkně zabijácky!
  40 minut v posilce, to by mi bylo málo :D i když teď to musím zkrátit :( silově jedu 60 min + 20 min břicho, což je moc dlouho...
  Do jogy se musím dokopat, možná se mi i zalíbí:)

  ReplyDelete
 2. Jee díky za tipy na jógu, strasne mi trvá než se k ni vždycky dokopu :-D
  A ty pyramidky jsou super. Dneska nestiham do fitka, jsem v práci. Tak prave dumam nad tím co budu dělat, jestli vůbec něco :-D

  ReplyDelete
 3. Jeden čas jsem jogu cvičila 4 x týdně a měla jsem asi nejvíc zpevněné tělo, jaké jsem kdy měla. Působí to na mě víc než nějaké rychlé cviky. Po elší době jsem zabrousila na Zuzku a nechápu te ten nový systém, to je vše nové už zpoplatněné?

  ReplyDelete
 4. Jógu mám ráda, protože je klidná a nemusím se tam honit jak pes za kostí :D

  ReplyDelete
 5. už dlouho mám v pc staženou jógu od Zuzky Light, ale ještě jsem ji nezkusila, budu to muset napravit :)

  ReplyDelete
 6. Na józe jsem už pěkně dlouho nebyla, měla jsem ale jógová období a na psychiku to bylo opravdu dobré :-) S posilovnou to mám podobně a jsem fakt ráda, že v tom nejsem sama. Momentálně mi tam cvičení zabírá +/- 45 minut a zdá se mi to tak akorát :-)

  ReplyDelete
 7. ahoj, no tak dneska jsem si řekla, že si tu jógu od zuzky konečně zacvičím, ale když jsem otevřela video, na kterém měla být tahle jóga, žádná zuzka tam nebyla, nýbrž nějaký japonec, který se kroutil na podložce :D později jsem si všimla, že jsem sice stáhla Power yogu, ale ne od Zuzky Light..hledala jsem všude možně po torrentech, ale zatím jsem nic nenašla :/ asi to ještě nikdo neuploadoval..takže planý poplach :D

  ReplyDelete
 8. No to se ale vůbec nedivím že už nechodíš tolik běhat, já jsem ráda když zvládnu tím venkem jenom projít :D Obdivuju všechny, co běhají i v zimě. Jóga je super, ale moc často ji necvičím, ale jednou bych chtěla být hezký pružná a ohebná a umět všechny ty pozice :)

  ReplyDelete
 9. Jogu jsem dřív nemusela, ale v poslední době jsem jí docela propadla :) Mám ji ráda z programu P90X a P90X2 i od Boba Harpera je super :)

  ReplyDelete

Děkuji za komentáře:) Odpovídat budu k vám na blog nebo do komentářů, nejde mi přidávat odpověď:(blogger template by lovebird