Monday, August 6, 2012

Domácí lískooříškové máslo

Arašídové máslo, mandlové máslo..moje nejoblíbenější podoba oříšků!:) Vždy mě lákalo si nějaké z nich udělat, ale nakonec z toho sešlo a já si je šla poslušně koupit do obchodu:( Včera jsem ale ve špajzu našla nenačnutý balíček lískových oříšků..netrvalo dlouho a už jsem vykládala plech!:)
Protože jsem měla doma jen jeden 200g balíček, másla není moc..ale byl to jen pokus, jestli to vyjde:) A vyšlo! takže příště koupím balíčky tři a naplním celou zavařovací skenici :)

Nejdřív se musíme zbavit "šlupek". Takže si vyndáme velký plech, který vyložíme pečícím papírem a na něj vysypeme všechny oříšky.


Nechala jsem tam asi půl hoďky a bohatě to stačilo, záleží asi na tom jakou máte troubu.Připravte si čistou a suchou utěrku, do ní nasypejte všechny ořechy- jakoby do ranečku. Potom už stačí,aby se ořechy obouchaly a tím ztratily šlupky:)


Vložíme do mixéru a začneme mixovat až do požadované konzistence.)


A máslo je hotové!:)) Bála jsem se toho,ale povedlo se a vůbec není špatný:) příště tam zkusím nasypat kakao na vaření a uvidíme, jak bude chutnat nutella bez tuny cukru:D8 comments:

 1. Jů, to vypadá skvěle! My máme doma mandle, šlo by to z nich taky? :D

  ReplyDelete
 2. Teeeeda, to je znamení! :-D :-)

  ReplyDelete
 3. Čau,

  můžu se Tě zeptat jaký mixér používáš? Zkoušel jsem si dělat máslo z oříšků a z mého mixéru se "kapičku" zakouřilo :-)

  Díky

  Mike

  ReplyDelete
 4. Je to takový ten multiunkční mixér od Brauna:) Musíš po pár minutách dělat pauzy:)

  ReplyDelete
 5. Jak dlouho jsi to mixovala prosím? :) Dneska jsem zkoušela, přidala jsem do toho ke konci karob a i trochu oleje protže jsem to měla strašně tuhé. Mylsíš že stačí jen déle mixovat?

  ReplyDelete
 6. vyloženě k sežrání <3 jen škoda, že ho je opticky tak málo :D

  ReplyDelete
 7. Můžu se zeptat, jak dlouho vydrží třeba v lednici?

  ReplyDelete

Děkuji za komentáře:) Odpovídat budu k vám na blog nebo do komentářů, nejde mi přidávat odpověď:(blogger template by lovebird